Szkoła Podstawowa nr 8 w Krakowie

Aktualności

Podziękowanie

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15 wraz z Gronem Pedagogicznym składa na ręce Rodziców i Uczniów serdeczne podziękowania za pamięć i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Jest nam niezmiernie miło, że doceniacie naszą pracę i zaangażowanie w wychowanie i edukację Waszych dzieci.

Dziękujemy za Wasze serce, uśmiech i wsparcie w tym trudnym czasie.

x

Ósemka rządzi

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym w tym roku szkolnym numerem gazetki uczniów Szkoły Podstawowej nr 8, Ósemka rządzi.

Gazetka

Życzenia

Naszym Nauczycielom wszelkiej radości, pomyślności
oraz nieustającej pasji i zadowolenia płynących z pracy z dziećmi i młodzieżą

życzy Samorząd Uczniowski

x

Życzenia

Szkoła przyjazna środowisku

x

Wyróżnienie

x

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu propagowanie znajomości tabliczki mnożenia. W obchodach liczny udział wzięli uczniowie klas 1 – 3.

Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobyli:
Julian Przybycień kl. 1b
Gabriel Ciećko, Jan Kordas, Antoni Gruszka kl. 2a
Stanisław Dróżdż, Bartosz Fijołek, Jan Sufryda, Jan Wolko kl. 2b
Jan Kęska kl. 3b
Jakub Adamczyk, Piotr Glina, Olga Przybycień, Hanna Rypień kl. 3c

Gratulacje!

Dzień Tabliczki Mnożenia

Wręczenie nagród dla uczniów klas 4-8

"Dzieci, dumne miejcie zamiary;
górne miejcie marzenia i dążcie do sławy.
Coś zawsze z tego wyniknie.”
Janusz Korczak

Pandemia koronawirusa sprawiła, że zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbyło się bez uroczystej akademii, a uczniowie odbierali świadectwa z sekretariatu szkoły. Chcąc docenić wysiłek i trud uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, w piątek 25 września w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród książkowych wyróżnionym uczniom. Oprócz książki uczniowie otrzymali upominek - wrzos. Pani Dyrektor w obecności Pani wicedyrektor i wychowawców poszczególnych klas osobiście podziękowała dzieciom za bardzo dobre wyniki i życzyła dalszych sukcesów w nauce.

Gratulujemy wspaniałych wyników!

Oferta dodatkowych zajęć

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dodatkowych zajęć dla uczniów klas 1-3.

Dotatkowe zajęcia dla uczniów klas 1-3

Zebrania z Rodzicami

Serdecznie zapraszamy na zebrania z Rodzicami.

Harmonogram zebrań

„Karol Wojtyła – droga z Wadowic do Watykanu”

„Karol Wojtyła – droga z Wadowic do Watykanu” to temat ogólnopolskiego konkursu grafiki komputerowej. Do udziału w tym konkursie zapraszamy uczniów klas I – VIII. Konkurs polega na zaprojektowaniu i wykonaniu pocztówki w dowolnym programie graficznym, będącej ilustracją hasła „Karol Wojtyła – droga z Wadowic do Watykanu”.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, ul. Bursztynowa 22.

Regulamin konkursu

Klauzula informacyjna

Wydrukowaną pracę, kartę zgłoszenia uczestnictwa oraz zgodę przedstawiciela ustawowego (opiekuna/rodzica) dziecka na przetwarzanie i publikację danych osobowych należy przekazać do nauczyciela informatyki do dnia 12 października 2020 r. W tym dniu prace uczniów zostaną przesłane do Organizatora konkursu.

Krakowska Olimpiada Młodzieży
Szkolna Indywidualna Liga Lekkoatletyczna Dziewcząt

W ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży na stadionie MOS KRAKÓW-WSCHÓD odbyły się zawody Szkolnej Indywidualnej Ligi Lekkoatletycznej Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl. 7A i 7B w konkurencjach: bieg na 100 m, 300 m, 600 m, sztafeta 4×100 m, skok w dal.

Szanowni Państwo

Szanowni Rodzice,
z wielką przyjemnością witam Państwa w nowym roku szkolnym. Obecna sytuacja, spowodowana pandemią koronawirusa, sprawiła, że nie mogłam powitać Państwa osobiście w murach naszej szkoły. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będę mogła spotkać się z Państwem podczas planowanych zebrań. Pomimo obostrzeń, z jakimi spotykamy się na co dzień, pragnę Państwa poinformować, że szkoła została przygotowana do zajęć w taki sposób, aby każdy uczeń czuł się w niej bezpiecznie i komfortowo. Bardzo proszę śledzić wpisy na stronie szkoły. Specjalnie dla Państwa powstanie zakładka Dla Rodzica, gdzie będą zamieszczane ważne informacje.

Dołożę wszelkich starań, aby nasza współpraca przebiegała w atmosferze życzliwości i wyrozumiałości. Zapraszam Państwa do włączania się w życie szkoły i podejmowania trudu odpowiedzialności za naszą szkołę.

Informuję, że w roku szkolnym 2020/2021 pełnię dyżur dyrektorski w każdy piątek od godz. 15:00 do 17:00, pozostając do Państwa dyspozycji. Jednocześnie informuję, że nastąpiły zmiany w planie lekcyjnym. Na stronie internetowej naszej szkoły jest już opublikowany nowy plan lekcji, który obowiązuje od 14 września 2020 roku.

Z poważaniem
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15
Sylwia Czekaj

Konkursy dla uczniów klas 1-3

Harmonogram konkursów i akademii dla uczniów klas 1-3

Aktualizacja podziału godzin

Od poniedziałku 14 września obowiązuje zaktualizowany plan lekcji.

Konkursy dla uczniów klas 4-8

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w wybranych konkursach przedmiotowych. Szczegółowe informacje na temat warunków, trybu oraz terminów rozpoczęcia poszczególnych konkursów zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem.

Harmonogram konkursów i akademii - kl. 4-8

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Z ogromną radością powitamy uczniów w progach naszej szkoły w dniu 1 września 2020 r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi uczniami oraz Państwem!

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju sprawia, że wszyscy jesteśmy zobowiązani przestrzegać zasad higieny i procedur ograniczających ryzyko zarażenia się koronawirusem.

W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ wdrożyłam procedury funkcjonowania szkoły w czasie epidemii COVID-19, które zostały umieszczone na stronie internetowej. Bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i ścisłe przestrzeganie.

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynkach szkolnych i na obiektach należących do szkoły.  


Z poważaniem
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15

Procedura funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 8 od 1 września 2020 r.

x x

Harmonogram rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2020/2021

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 klasy I - III

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 klasy IV - VIII

Karta zapisu dziecka do świetlicy szkolnej

Karta zapisu dziecka na obiady

Zgody - szkoła

Wyprawka pierwszoklasisty

Wyprawka pierwszoklasisty 2020/2021